حل مشکل مخفی شدن فایل های فلش مموری بدون نیاز به ویروس کش

با اینکه مدت زیادی از ظهور ویروسی که باعث مخفی شدن فایل های فلش مموری می شود گذشته است اما بدون اغراق من تقریباً هر هفته حداقل یک فلش مموری بین دوستان و آشنایان می بینم که به این ویروس آلوده شده اند.

خیلی ها که تجربه کار با کامپیوتر ندارند یا تجربه آنها کم است فکر می کنند اطلاعات پاک شده است. عده دیگری هم در اینترنت دنبال یک برنامه برای حل این مشکل می گردند اما راه حل ساده تری هم هستکه همیشه در دسترس است و نیاز به اینترنت و برنامه خاصی ندارد. به همین خاطر تصمیم گرفتم مطلبی در این مورد و روش حل این مشکل بنویسم.

راه حل مشکل مخفی شدن فایل های فلش مموری :
۱- فلش مموری رو به کامپیوترتون وصل کنید و نام درایو اون رو بخاطر بسپارید. برای نمنونه نام درایو فلش مموری من که در عکس زیر می بینید J است.

Drive Letter
۲- بعد از این کار باید Commad Prompt ویندوز را اجرا کنید . برای اینکار یکی از روش های زیر را انتخاب کنید:

دکمه های ویندوز و R را همزمان فشار دهید تا پنجره Run باز شود و سپس در آن عبارت Cmd را نوشته و نهایتاً دکمه اینتر را فشار دهید
در ویندوز ۷ به بعد فقط دکمه ویندوز کیبورد را فشار داده و پس از باز شدن نوار استارت عبارت Cmd را تایپ کنید و دکمه اینتر را فشار دهید.

Run

۳- پس از باز شدن Command Prompt دستورات زیر را در آن بنویسید.
ابتدا نام درایور فلش مموری را تایپ کرده (پس از آن : را تایپ کرده ) و اینتر کنید (برای مثال :J).

 سپس دستور زیر را بنویسید و سپس اینتر کنید:

command prompt

 پس از پایان اجرای این دستور می توانید اطلاعات فلش مموری خود را ببینید که داخل یک پوشه بدون نام است بهتر است برای این پوشه یک نام انتخاب کنید و یا اطلاعات را از داخل آن مستقیماً به شاخه اصلی فلش مموری کپی کنید. اگر فایلی به نام Autorun.inf نیز وجود داشت آن را هم پاک کنید.

 • شیوا

  ببخشید شما گفتید دکمه های ویندوز و R
  دکمه ویندوز چیه
  منمدچار این مشکل شدم لطفا کمک کنید

  • MH2538

   معمولاً روی کیبوردها بین دکمه های Alt و Ctrl یک دکمه با علامت ویندوز دارد. این همان دکمه ویندوز است