ویروس اندرویدی که روی گوشی های خاموش جاسوسی می کند.

با این ویروس اندرویدی ، شاید دفعه بعد که گوشی موبایل اندرویدی تان را خاموش می کنید مجبور شوید باطری آن را هم در بیاورید تا مطمئن شوید که واقعاً خاموش شده است.

شرکت فروشنده محصولات امنیتی، AVG، به تازگی توانسته است یک ویروس اندرویدی را کشف کند که پس از اینکه قربانی می خواهد گوشی خود را خاموش کند، مراحل خاموش شدن گوشی را بصورت قلابی نمایش می دهد تا بتواند پس از آن بدون مزاحمت در گوشی شما گشت و گذار کند و  اطلاعات قربانی را سرقت کند.

ویروس اندرویدی

طبق گزارش تیم تحقیقاتی شرکت AVG، پس از آلوده شدن گوشی به این ویروس، وقتی که کاربر دکمه خاموش/روشن گوشی را فشار می دهد یک پنجره جعلی نمایش داده می شود و پس از آن این ویروس تظاهر می کند که گوشی در حال خاموش شدن است.

ویروس اندرویدی

پس از آن با اینکه صفحه نمایش گوشی خاموش می شود اما در واقع گوشی روشن است و در این حالت ویروس می تواند با بیرون تماس تلفنی برقرار کند ، با دوربین گوشی عکس بگیرد و بسیاری کارهای دیگر انجام دهد.

البته این ویروس فقط گوشی هایی که روت شده و یا اجازه دسترسی سطح بالا به نرم افزار می دهد را آلوده می کند. همین موضوع باعث می شود تعداد زیادی از گوشی ها که کاربران آنها ، گوشی هایشان را دستکاری نمی کنند از خطر آلوده شدن به این ویروس در امان باشند.

هز چند که گوگل نرم افزارهایی که مخرب هستند را از لیست نرم افزارهای گوگل پلی حذف می کند اما این از سوی دیگر سایت های زیادی هستند که اقدام به ارائه نرم افزارهای اندرویدی می کنند و همین سایت ها و نرم افزارهای آنها می تواند جایگاه خوبی برای آلوده کردن گوشی ها باشد.