طرفداران بازی GTA V مراقب ویروس جدید باشند.

اگر شما هم از طرفداران بازی معروف GTA V (Grand Theft Auto) هستید مراقب باشید زیرا هکرها یک بدافزار را به عنوان برنامه مود کردن بازی GTA V وارد اینترنت کرده اند.

اگر نمی دانید که مود کردن بازی چیست باید بگویم، مود کردن اصطلاحی است که خوره های بازی از آن استفاده می کنند. بازی های مود شده، تمام امکاناتی را که باید در طول بازی و با جمع آوری امتیاز و رد کردن مراحل مختلف بدست آورید از همان ابتدا در اختیار شما قرار می دهد و یا گاهی با مود کردن می توانید تغییراتی در جریان بازی ایجاد کنید و خیلی چیزهای مخفی را به نمایش درآورید .

بازی GTA V به باز کنان اجازه می دهد تا با اعمال تغییرات در بازی یا همان مود کردن (mod) داخل بازی GTA V را تغغیر دهید. مثلاً شاید بتوانید کار یکنید که از آسمان نهنگ ببارد.

بازی GTA V

تا اینجای کار هیچ مشکلی نیست و حتی بامزه هم بنظر میرسد اما اگر کسی ادعا کرده می تواند با نصب یک برنامه می تواند بازی GTA V را طوری مود کند که شما نامریی شوید، باید کمی فکر کنید. به تازگی فاروم بازی GTA V به کاربران هشدار داده است که دو دو مود “Angry Planes” و “No Clip” (نامریی شدن و هواپیماهای خشمگین) بدافزار و کدهای مخرب پیدا کرده است.
با مود “No Clip” شما می توانید نامریی شوید و از همه دیوار ها و اشیا عبور کنید (برای رسیدن به هدف مجبور به دویدن و رانندگی در خیابان ها نیستید بلکه مستقیم و بدون هیچ مانعی به سمت هدف حرکت می کنید). با مود “Angry Planes” هم با هواپیماهایی با خلبان های خشمگین روبرو می شوید.

بازی GTA V

مود نامریی شدن یا no clip در بازی GTA V

بازی GTA V

مود هواپیماهای خشمگین با Angry planes در بازی GTA V

این مود ها برای همه کاربران کار می کند اما متاسفانه بصورت مخفیانه یک فایل بنام fade.exe را نیز روی سیستم قربانیان نصب می کند تا بوسیله آن اطلاعات شما را برای هکرها بفرستد. این برنامه در واقع یک “کی لاگر” است که هر چیزی را که تایپ می کنید ذخیره کرده و به سمت مرکز کنترل ارسال می کند.

بازی GTA V

فایل ویروسی مود بازی GTA V

بر اساس گزارش Virus Total خوشبختانه اکثر ویروس کش ها این بدافزار را شناسایی می کنند.
بنابراین اگر شما هم از این برنامه برای مود کردن بازی GTA V استفاده کرده اید یا احساس می کنید ممکن است این اتفاق برای شما هم افتاده باشد در توصیه می شود که پس از حذف این برنامه و پاک کردن فایل fade.exe همه رمزهای عبور خود را تغییر دهید.