ویندوز ۱۰ آخرین نسخه سیستم عامل ویندوز خواهد بود.

مایکروسافت در کنفرانس خود در شیکاگو تایید کرد که ویندوز ۱۰ آخرین نسخه سیستم عامل ویندوز خواهد بود.

اما نگران نباشید، سیستم عامل ویندوز (حداقل فعلاً) قرار نیست از لیست محصولات مایکروسافت حدف شود بلکه این کار در واقع تغییر در سیاست تولید نسخه جدید ویندو زخواهد بود. ظاهراً مایکروسافت تصمیم دارد پس از ارائه نسخه نهایی سیستم عامل ویندوز ۱۰ بجای اینکه مانند سابق هر چند سال یک سیستم عامل اراوه کند، به نگهداری و پشتیبانی از ئیندوز ۱۰ مشغول شود و امکانات ویندوز ۱۰ را بروز نگه دارد.

ویندوز 10

این کار مشابه سیاست شرکت اپل در ارائه سیستم عامل است که تقریباً ۱۵ سال است OS X ارائه کرده است . هر نسخه جدید امکاناتی را به همراه خواهد داشت اما نام اصلی خود را نیز حفط می کند. شاید همین سیاست باعث شده است که مایکروسافت به یکباره از Windows 8 به ویندوز ۱۰ پرش کند.
مایکروسافت در این کنفرانس اعلام کرد که قصد دارد ویندوز ۱۰ را بوسیله بروزرسانی های مداوم بهینه کند و برنامه ای هم برای ارائه نسخه های جدید ویندوز ۱۰ ندارد.
تا این جای کار هم همه چیز طبق برنامه پیش رفته است و مایکروسافت قول اراوه ویندوز ۱۰ برای گوشی های هوشمند، رزبری پای۲ (Raspberry Pi 2) و کامپیوترهای شخصی را داده است. با این توصیف ها، در برنامه های آینده ویندوز ۱۰ ، جایگاه ویژه ای هم برای سرورها در نظر گرفته شده است.

بر اساس گفته های مایکروسافت در این کنفرانس، ویندوز ۱۰ ارزشمندترین پلتفرم تا بحال حاضر است که همه سخت افزارها را در قالب یک خانواده از وبندوز ۱۰ پوشش می دهد.
شکی نیست که مایکروسافت هزینه های مالی زیادی کرده و باید در آینده بکند تا به کاربران بقبولاند که ویندوز ۱۰ همه چیزی است که نیاز دارند و از همه پیشنیان خود بهتر است. ویندوز ۱۰ می تواند فصل جدیدی برای مایکروسافت باشد اما اول باید این سیستم عامل را ارائه کند و پس از آن به فکر دیدگاه جدیدش باشد.