Safely Remove , گزینه ای تشریفاتی یا ضروری؟

اگر در زمان خارج کردن USB از کامپیوتر از گزینه Safely Remove استفاده نکرده باشید با یک پیغام هشدار روبرو می شوید. اما آیا واقعاً لازم است که قبل از خارج کردن USB از این گزینه استفاده کنید؟

اگر اینکار را نکنیم چه اتفاقی می افتد؟ آیا واقعاً فلش مموری ما آسیب می بیند؟ اصلاً چرا باید همیشه با استفاده از Safly Remove فلش مموری خود را از دستگاه جدا کنیم؟

Safely Remove

Safely Remove

همه ما با ظاهر شدن پیغام سیستم عامل که هشدار می دهد فلش مموری خود را با بی احتطاطی از کامپیوتر خارج کرده اید عذاب وجدان می گیریم و حتی گاهی اوقات بلافاصله فلش مموری را به دستگاه وصل می کنیم تا مطمئن شویم که نسوخته است اما می بینیم که خوشبختانه نه مشکلی برای فلش مموری بوجود آمده است و نه برای اطلاعات آن. پس چرا سیستم عامل ها همیشه اصرار دارند که تا قبل از خارج کردن فلش مموری ابتدا با گزینه Safely Remove ارتباطش را با دستگاه قطع کنیم؟

با کمی مطالعه و تحقیق مشخص شد چند ثانیه بیشتر صبر کردن و انتخاب گزینه Safely Remove به ما کمک می کند تا اطلاعات را بدرستی ذخیره کنیم و از صحت اطلاعات فلش مموری مطمئن باشیم.

پیش از این عموماً سیستم عامل ها دیسک ها را بعنوان یک مدیای قابل اطمینان که بصورت ناگهانی تغییر وضعیت نمی دهد حساب می کردند. برای مثال وقتی که در حال خواندن یا نوشتن یک فایل روی یک دیسک هستید سیستم عامل انتظار ندارد که ناگهان دیسکی که اطلاعات روی آن قرار دارد از دسترس خارج شود.
استفاده از گزینه Safely Remove به برنامه های در حال اجرا اطلاع می دهد که دیسک مورد نظر در حال خارج شدن است تا فایل های باز ببندند. خیلی وقت ها مشکل اینجاست که نمی دانیم واقعاً کدام برنامه در حال استفاده از فلش مموری است. برای چنین مواقعی می توان از برنامه های فراوانی که به همین منظور نوشته شده اند استفاده کرد.
با تمام این اوصاف بجز در مورد دستگاه هایی که در راهنمای استفاده آنها این موضوع تاکید شده است گزینه Safely Remove تاثیری بر سلامت سخت افزار فلش مموری ندارد و تنها مانع از خراب شدن اطلاعات می شود.