۶ راه برای باز کردن قفل گوشی های اندرویدی

برای باز کردن قفل گوشی های اندرویدی خودتان که رمز آن را فراموش کرده اید، ۶ روش وجود دارد که در ادامه می توانید آنها را بکار ببرید.

روش اول: استفاده از مدیر دستگاه اندرویدی (Android Device Manager یا ADM)
مناسب برای افرادی که همیشه از همه امکانات گوشی استفاده می کنند.
این روزها نرم افزار ADM یا مدیر دستگاه اندرویدی روی بیشتر گوشی های اندرویدی بصورت پیش فرض نصب شده است. اگر هم این نرم افزار روی گوشی شما نصب نیست می توانید بصورت رایگان آن را از Goog Play دانلود و روی گوشی خود نصب کنید.
پس از نصب و راه اندازی این برنامه، گوشی شما به مجموعه دارایی های تحت مدیریت شما در حساب گوگل تان اضافه خواهد شد. این نرم افزار به شما امکان می دهد که از راه دور و از طریق وب، اطلاعات گوشی خود را پاک کنید، گوشی خود را به صدا در بیاورید (گوشی زنگ می خورد) و یا آن را قفل کنید.
پس از نصب این نرم افزار با مراجعه به این آدرس می توانید لیست گوشی یا گوشی هایی که متعلق به شماست و ADM روی آن نصب است را ببینید.
حالا می توانید گوشی مورد نظر را انتخاب کنید و گزینه Lock را انتخاب کنید. پس از اینکه گوگل بتواند با گوشی شما ارتباط برقرار کند آن را قفل می کند و پس از آن از شما می خواهد که رمز جدید را جایگزین رمز یا الگوی ورود قبلی کنید. با اینکار شما می توانید رمز گوشی را به دلخواه خود تغییر دهید.

اشکال این روش این است که دستگاه باید به اینترنت وصل باشد.

روش دوم: اگر گوشی سامسونگ دارید می توانید از خدمات Find My Mobile سامسونگ استفاده کنید.
مناسب برای افرادی که سامسونگ دارند 🙂
این روش هم کاملاً مشابه روش اول کار می کند، با این تفاوت که این خدمت را سامسونگ برای گوشی های ساخت خود ارائه می دهد تا در صورت فراموشی رمز از این روش برای باز کردن قفل گوشی است. اشکال این روش هم این است که دستگاه باید به اینترنت وصل باشد.

روش سوم: استفاده از گزینه “فراموشی الگوی ورود” یا “Forgot Password”:
مناسب برای محافظه کارها
این روش هم یکی دیگر از راه های باز کردن قفل گوشی است. در صورتی که تا پنج بار نتوانید رمز صحیح را وارد کنید باید ۳۰ ثانیه صبر کنید تا بتوانید الگوی دیگری را امتحان کنید. در پایین همین صفحه گزینه ای وجود دارد با عنوان “الگو را فراموش کرده اید؟” یا “Forgot pattern”.با انتخاب این گزینه و در ادامه انتخاب گزینه “وارد کردن جزییات حساب گوگل” باید جزییات حساب خود را وارد کنید. پس از آن یا گوگل یک ایمیل برای شما ارسال می کند یا می توانید رمز خود را از نو انتخاب کنید.

روش چهارم: گوشی خود را ریست سخت افزار کنید
مناسب برای کسانی که هیچ راه دیگری ندارند.

اشکال این روش این است که همه اطلاعات گوشی پاک خواهند شد.

روش پنجم: پاک کردن فایل رمز گوشی
مناسب برای افراد ماجرا جو و برنامه نویسان

اگر امکان USB Debugging را روی گوشی خود فعال کرده باشید می توانید از این روش برای باز کردن قفل گوشی استفاده کنید.
ابتدا ADB را از این آدرس یا این آدرس دانلود و روی کامپیوتر خود نصب کنید. گوشی خود را بوسیله کابل USB به کامپیوتر وصل کنید. Command Prompt را باز کرده، به شاخه ای که ADBرا نصب کرده اید بروید و دستور زیر را تایپ کنید:
adb shell rm /data/system/gesture.key

۷-ways-bypass-androids-secured-lock-screen.w654
گوشی خود را ریست کنید و بلافاصله پس از ورود به گوشی، رمز جدید را انتخاب کنید  در غیر اینصورت دفعه بعد که گوشی را ریست می کنید ، رمز فراموش شده باز می گردد.

اشکال این روش این است که باید از قبل گزینه USB Debugging را فعال کرده باشید.

روش ششم: ورود به Safe mode

اگر برای رمز ورود به  گوشی از نرم افزارهای کمکی استفاده می کنید می توانید با ریست کردن گوشی و وارد شدن در حالت Safe mode این نرم افزار کمکی را پاک کنید و دوباره گوشی خود را ریست کنید. حالا می توانید بدون رمز عبور وارد گوشی خود شوید.